Lewicowy punkt widzenia
Blog > Komentarze do wpisu

Tusk (nie)gra Smoleńskiem

Ponieważ ani premier Donald Tusk, ani prezydent Bronisław Komorowski nie wykorzystują politycznie katastrofy smoleńskiej, podobnie zresztą jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie powinno nas dziwić, że to właśnie prezydent będzie sprawował honorowy patronat na budową pomnika wszystkich ofiar.

Co zakomunikował nam właśnie premier Donald Tusk, przy okazji niejako dodając informację, że elementem pomnika będą szczątki tupolewa. Lokalizację mają wskazać w sondażu mieszkańcy Warszawy, który odmawia się prawa do wyrażenia swego zdania w sprawie prywatyzacji SPEC.

PiS, oczywiście, domaga się osobnego pomnika dla Lecha Kaczyńskiego, więc czeka nas jeszcze długa batalia o pomniki, w czasie której Hanna Gronkiewicz-Waltz spokojnie sprzeda SPEC by przykryć deficyt budżetu miasta stworzony między innymi przez absurdalną inwestycję w stadion Legii, czyli klubu należącego do ITI (właściciel TVN), choć tuż obok państwo zafundowało gigantyczny Stadion Narodowy, który będzie stał pusty.

Jedno natomiast, w tym wszystkim, uciekło wszystkim - że pomnik już jest. Na Powązkach mamy monument upamiętniający wszystkie ofiary katastrofy i, moim zdaniem, na razie wystarczy. Nie dlatego, że nie lubiłem Lecha Kaczyńskiego czy innych ofiar, tylko dlatego, że na razie emocje jeszcze nie opadły i wypadałoby poczekać z pomnikiem.

Jednak rządowi wygodnie jest przykrywać swoje działania sprawą smoleńską. Pewne jest bowiem, że każdą propozycję płynącą od PO skrytykuje natychmiast PiS. A media rzucą się na to niczym hieny na padlinę, zamiast zastanowić się nad tym czy jest sens, aby Warszawa pozbywała się SPEC ryzykując gwałtowny wzrost cen ciepła dla mieszkańców.

Ale co tam. Najważniejsze, by niektórym żyło się lepiej.

Do następnego,

Intel-e-gent

wtorek, 05 kwietnia 2011, intel-e-gent

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:

Komentarze.eu - 
Przegląd polskiej blogosfery