Lewicowy punkt widzenia
Blog > Komentarze do wpisu

Jak PO słucha ludu

Platforma Obywatelska od lat rządzi lub współrządzi Warszawą i przez te wszystkie lata starannie przypisywała sobie cudze zasługi, a co złe - zrzucała na innych. I mogła tak robić, bo mieszkańcy stolicy mieli jeszcze w pamięci paraliż inwestycyjno-urzędniczy z czasów Lecha Kaczyńskiego. Ale że minęło już 6 lat od tego czasu, a i rok już mija od czasu gdy PO zaczęła rządzić sama. Czas więc, aby Platforma ponosiła konsekwencje tego co robi.

Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej ekipa rządzi Warszawą coraz bardziej jak swoim udzielnym księstwem, w którym nie liczy się wola mieszkańców, a liczy się to co może władza. A może wiele - może planować kompletny paraliż północnej części miasta, bo ma właśnie do wydania miliard złotych. W związku z czym zanim otworzy Most Północny, zamknie Most Toruński. No bo miliard nie może się zmarnować. A to ile warszawiacy (i gospodarka) straci wskutek paraliżu komunikacji nie jest już istotne.

O, właśnie - Most Północny. Mieszkańcy i radni łączących go dzielnic chcą takiej właśnie nazwy nowej przeprawy. Ale ekipa PO wymyśliła sobie, że most ma nosić imię Marii Skłodowskiej-Curie. Zapewne po to, aby nikt nie wpadł na pomysł nazwać go imieniem Lecha Kaczyńskiego. W związku z czym radni PO, na wniosek władz miasta zapewne oleją ciepłym płynnym efektem procesu wydalania wolę mieszkańców i radnych dzielnicowych. I to tylko dlatego, że mogą sobie na to pozwolić.

Mam nadzieję jednak, że radni PO pójdą po rozum do głowy i zagłosują wbrew swojej natchnionej przez Ducha Św. prezydent. Tym bardziej, że nazwanie mostu tak jak chce ekipa Bufetowej byłoby idiotyzmem, bo mieszkańcy i tak nie będą używać zaproponowanej nazwy. Tak jak, z wyjątkiem (bardzo) nowych warszawiaków, nie używają nowej nazwy Ronda Babka wmuszonej mieszkańcom przez sklerotycznych kombatantów przeświadczonych (dzięki wazelinie lanej im i przez PiS, i przez PO), że to, że walczyli w Powstaniu czyni z nich wyrocznię i najważniejsze postacie Warszawy. Oczywiście, kombatantom pomógł Lech Kaczyński, tak jak ekipa PO pomogła im z "makaronową" nową nazwą stacji metra "Świętokrzyska" (Świętokrzyska-Pasta, od budynku PAST-y, który AK zdobyło w czasie Powstania).

Wola mieszkańców, którzy nie życzą sobie nadmiernie skomplikowanych nazw nie ma jednak znaczenia. Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej ekipa poczyna sobie w Warszawie jak w udzielnym księstwie. I ma naśladowców. Takich jak Hanna "Myślę o Łodzi" Zdanowska w Łodzi. W końcu, powiedzmy to sobie szczerze, Platforma, tak jak prezes Kaczyński, wie lepiej co jest dla Nas lepsze. I nie będzie się przejmować, przypadkowym społeczeństwem. 

Do następnego (?)

Intel-e-gent

*Errata (28.11.2011)

Jak słusznie zwrócono mi uwagę - za remont Mostu Toruńskiego (aka Grota) odpowiada GDDiKA. Również słusznie zwrócono mi uwagę, że remont ma się zacząć jednak po oddaniu do użytku Mostu Północnego. W związku z tym, zarzuty wobec HGW i jej ekipy są w tym zakresie niesłuszne i niniejszym je odszczekuję: Hau, hau, hau. Oczywiście, przepraszam panią prezydent miasta i jej ekipę za niesłuszny zarzut. Pozostałe zarzuty utrzymuję w mocy. 

niedziela, 27 listopada 2011, intel-e-gent

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/11/27 21:31:23
To nie Warszawa (masto i hgw) będzie zamykać i remontować most grota tylko GDDiKA
-
2011/11/27 21:33:31
A miasto nie ma nic do gadania? Bujać to my, a nie nas ;) Miasto jest w stanie powstrzymać GDDiKA. Przy okazji - to jeszcze gorszy dowód na bezmyślność ekipy PO ;)
-
2011/11/28 14:29:55
Tak z ciekawości to dlaczego o Pani Prezydent piszesz per "bufetowa"? Ani to specjalnie zabawne ani jakoś rewelacyjnie trafione.
-
2011/11/28 15:22:56
@ marchewa

Z kultury osobistej wobec niższych "szarżą" i aparycji jest jak najbardziej trafione ;] Widziałem ją "w akcji" wobec pracowników jednego z warsiawskich szpitali. Bufetowa z PRL miała lepsze maniery. Hmm, masz rację - nie jest to trafione, obraża bufetowe :)
-
Gość: aniolek, *.dynamic.chello.pl
2011/11/29 00:10:21
Phi!
-
2011/12/02 00:06:23
@autor
"Z kultury osobistej wobec niższych "szarżą" i aparycji jest jak najbardziej trafione ;]"

Przyznam że nie rozumiem ani nazywania Komorowskiego "gajowym" ani Gronkiewicz-Walc "bufetową". Zawsze wydawało mi się że to pryszczaci prawicowcy muszą odreagować brak Kaczyńskiego na stołku. Jak widać nie tylko. Zabawa w przezwiska jest dla mnie na poziomie przedszkolnym. Zawsze wydawało mi się że jak ktoś później odkrył sarkazm to do prymitywniejszych technik już nie powinien wracać.
-
2011/12/02 14:58:00
@ marchewa

Takie ucieranie mi nosa to ja lubię :)

Komentarze.eu - 
Przegląd polskiej blogosfery